Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna « Staromieście Rzeszów »
Forum Mieszkańców Osiedla Staromieś›cie w Rzeszowie

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Hałas z wentylatora w łazience
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawel
Moderator

PostWysłany: Sob Gru 07, 2013 12:51 pm    Temat postu: Hałas z wentylatora w łazience Odpowiedz z cytatem

Cześć,

Czy u Was w mieszkaniach przy mocniejszych wiatrach na zewnątrz (tak jak dzisiaj) też słychać tłuczenie się klapki zwrotnej w obudowie wentylatora w łazience? (system Helios - przypuszczam, że montowany domyślnie przez spółdzielnię)

Pewnie będę go u siebie nieco przerabiał, żeby pozbyć się tych dźwięków, jednak ciekaw jestem czy u innych też ten problem występuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 11:48 pm    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gypsy_king

PostWysłany: Sob Gru 07, 2013 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam.
Powrót do góry
michal_sz
Administrator

PostWysłany: Sob Gru 07, 2013 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne że słychać, im wyżej mieszkamy tym głośniej. Moim zdaniem nie ma co przerabiać wentylatora...
Można się pobawić prędkościami z dostosowaniem do włącznika ale jak ktoś ma łazienkę bez okna zdecydowanie odradzam całkowite wyłączenie wentylatora.
Ważna sprawa to systematyczne czyszczenie filtra wentylatora (siatkę można przemyć i wysuszyć raz na miesiąc lub na 2 miechy) wtedy działa ciszej:) Gorzej będziesz miał jak twój sąsiad z mieszkania wyżej (a może tez niżej, tego nie wiem) ma zatkany filtr, bo wtedy wiatrak pracuje jak traktor:) to wada wentylatora Helios.
Powrót do góry
Zaczarowana08

PostWysłany: Sob Gru 07, 2013 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas problem wystepuje w kuchni. Niestety nie slychac wentylatora a okap nad kuchenka. Przy wiatrach tlucze sie okropnie w dodatku nawet w zwykle dni czujemy zapachy od sasiadow. Spoldzielnia nadal nie usunela usterki.
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Sob Gru 07, 2013 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podkreślam, że nie chodzi tu o dźwięk wentylatora, tylko uderzenia klapy zwrotnej (najgłośniej to słychać jak się wentylator całkowicie wymontuje i zostanie sama pusta kaseta wentylatora - klapa jest w jej górnej części). Czyszczenie tutaj nie ma żadnego wpływu, chodzi o ciąg w tunelu wentylacyjnym, który podnosi tę klapkę i przy mocniejszych wiatrach uderza nią o kasetę wentylatora (tak na "ucho" 2-3 razy na sekundę).
Powrót do góry
gypsy_king

PostWysłany: Sob Gru 07, 2013 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie hałasu - to tak, czyszczenie siatki pomaga na hałas pracy wentylatora, ale już na uderzenia klapki nic nie daje, a w ostatnim czasie faktycznie daje się to we znaki.

A propos, mam pytanie, czy jest jakiś ciąg w ogóle po wymontowaniu wentylatora? Bo spółdzielnia twierdzi, że właśnie po to są wentylatory ponieważ ciąg trzeba wymuszać mechanicznie. Pytam, ponieważ rozważam takie rozwiązanie. Próbowałem odłączać ten silnik, ponieważ jest to trochę denerwujące jak ciągle coś "słychać w ścianie", ale to na nic się zdaje ponieważ po odłączeniu, moim zdaniem, ten wentylator blokuje swobodny przepływ powietrza. Inna sprawa, że przy obecnych wiatrach i cudach zamontowanych przez spółdzielnię typu wymienniki ciepła w oknach, przez które mimo zamknięcia wieje tak że fruwają mi zasłony i dwa wentylatory mechaniczne to mam problem z wejściem temperatury powyżej 20 st C.
Powrót do góry
michal_sz
Administrator

PostWysłany: Nie Gru 08, 2013 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o klapkę na wyjściu obudowy wentylatora to faktycznie przy większych powiewach wiatru tłucze się. Rozwiązaniem może być nakładka silikonowa, która wytłumi uderzanie klapki o obudowę lub coś w tym rodzaju (osobiście nic z tym nie robiłem).

Moim zdaniem:
Wymiana powietrza w naszych mieszkaniach to ważna sprawa. Kwestia zapachów i huku to jedno ale pozostaje sprawa wilgoci, bo właśnie wentylatory i nawiewniki w oknach powodują ruch i wymianę powietrza i chroni to przed powstawaniem grzyba na ścianach. Latem to nie problem bo okna są często otwarte ale zimą...
Ja mam w kuchni wentylator ustawiony na wyłączony (odkręcasz jeden kabelek) a pod włącznik możesz dobrać sobie dwie z trzech prędkości, jakie ci pasują. I tak pod pierwszym guzikiem włącznika mam prędkość 1 (czyli tak jaka jest domyślna przed zmianą bez używania włącznika) a pod drugim prędkość 3 jak potrzebuję szybkiego wywiewu, pomijam prędkość 2. Kwestia klapki mi nie przeszkadza ale jak pisałem wyżej zawsze można to wygłuszyć Smile
W łazience mam zostawione wszystko tak jak było od nowości, bo nie mam okna.
W salonie mam zdemontowany nawiewnik na oknie ale niedługo go znowu zamontuje, bo to jednak potrzebna rzecz. Opcje są takie że można go po prostu zamknąć a jak nadal komuś przeszkadza że powietrze chłodne nawiewa do pokoju to można zakleić nawet taśmą izolacyjną białą albo pianką jeden z otworów ramy okna. Pasuje zostawić jakąś szczelinkę żeby nie tworzyło się ciśnieni w pokoju i jakaś mała wymiana powietrza była.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Nie Gru 08, 2013 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wentylacja w naszych blokach jest do bani i to poważny problem. Prawdopodobnie po wyjeciu wentylatora nie będzie przez komin wyciagalo powietrza a obawiałbym się czy nie będzie od sąsiada do mieszkania cofalo. Gdyby tego nie musiało być to pewnie by tego nie było tylko ktoś po prostu cos zrypal . Tak mi się wydaje ale może jestem w błędzie. Przez te napowietrzniki w oknach wieje strasznie nawet gdy jest w pozycji "zamknięte" Kiedys z tym walczyłem i rozebrałem jeden z nich na części żeby to uszczelnić ale jakos wykonania tego jest taka ze uszczelnić się po prostu tego nie da no chyba ze ktoś się pogodzi z zasilikonowaniem calosci. Odkrecic caly napowietrznik bardzo latwo bo wystarczy odkrecic dwie śrubki krzyżakiem i zalepić dziure przezroczysta tasma a później przykrecic ponownie. Opcja ta nie rozwiaze jednak problemu wilgoci i w takim przypadku pasuje pomieszczenia wietrzyć co jakiś czas np. w nocy lub czas w którym nie ma nikogo w domu lekko rozszczelniac okna.
Powrót do góry
gypsy_king

PostWysłany: Nie Gru 08, 2013 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie w tym problem, że demontaż nawiewników, czy też ich całkowite zaklejanie nie mają sensu. Ja potrzebuję wymiennika, ale nie takiego, że przy pozycji "zamknięte" wieje tak że poruszają się zasłony i w takie dni jak ostatnio aż nieprzyjemnie stać przy takim oknie, ponieważ jest zwyczajnie zbyt zimno. Mnie Pan z firmy montującej okna powiedział, że oni informowali spółdzielnię o kiepskiej jakości montowanych wymienników ciepła, ale spółdzielnia, mimo tego, kazała je zamontować ze względu na cenę. W każdym razie ja niczego nie zamierzam zaklejać. Skoro jest opcja zamknięte/otwarte, to uważam, że przy pozycji zamknięte nie powinno wiać wcale. Jeszcze zasięgnę języka u specjalistów, czy każdy wymiennik tak ma i jeśli okaże się że są wymienniki przez które nie wieje przy ich zamknięciu, to zgłoszę wadę działania do spółdzielni. W poprzednią zimę próbowałem (chyba trochę za mało roszczeniowo) zgłaszać to i w zamian otrzymałem radę .... zaklejenia taśmą klejącą.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Nie Gru 08, 2013 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak znajdziesz gdzies te zamienniki to daj znac na forum bo bym tez chętnie kupil Smile
Powrót do góry
michal_sz
Administrator

PostWysłany: Nie Gru 08, 2013 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znajomy we Wrocławiu kupił nowe mieszkanie dwa lata temu i z tego co pamiętam również posiada takie urządzenia w oknach ale tam jest opcja przesuwana, dwa razy mniejsze gabaryty, tylko nie wiem czy zasada działania jest taka sama jak u nas.

Urządzenia zamontowane w naszych oknach mają czujnik wilgoci (kilka pasków w obudowie reagujących na temperaturę czy na wilgotność - nie znam zasady działania) co powoduje że czasem nie możemy otworzyć klapki.

Faktycznie jest kilka rodzajów takich nawiewników:
- http://www.alkonsystem.pl/index.php/nawiewniki-okienne/
- http://www.budvar.lodz.pl/strona,oferta-dodatki-okienne-nawiewniki.html
- http://higrosystem.com/nawiewniki-okienne-nawietrzaki
- http://www.przepisnadom.pl/nawiewniki-okienne/

ale które są najlepsze i czy warto nasze zmieniać... trzeba się skontaktować z fachowcem ale skoro piszą że przy opcji zamknięcia urządzenia ogranicza przepływ powietrza do minimum to nie znaczy że całkowicie...
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Nie Gru 08, 2013 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie przy zamkniętym wialo tak ze az ruszalo firanka i cale cieplo z pokoju mi uciekalo wiec zakleiłem . Rozbieralem te nasze napowietrzniki i tam cieplo ucieka z każdej możliwej strony nawet przy opcji zamknięte powietrze przelatuje obok tych paskow . Jakosc ich wykonania jest bardzo kiepska. Dziury pod tymi napowietrznikami tez w oknach tak wyrąbane jakby ktoś to pierwszy raz montował Smile
Powrót do góry
sqb1978

PostWysłany: Pon Gru 09, 2013 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A już myślałem, że to w moim nawiewnik jakaś wada jest. Przy zamkniętym wieje, a przy otwartym nawet cicho gwizdało...
W bloku nr 3 jest chyba ten: http://www.sortis.net.pl/?15,nawiewnik-powietrza-aereco-eha-606-bialy

Tylko czy jest sens wymieniać. Jaka jest różnica pomiędzy zaklejeniem a szczelniejszym nawiewnikiem? Nie znam się, ale może ta nieszczelność to nie wada tylko cecha? Wink

Natomiast co do ostatnich wiatrów to nie tylko stukało w wentylatorze ale nawet ciśnienie bujało wodą w odpływie Smile ale to raczej sytuacja wyjątkowa z tymi wiatrami.
Potwierdzam też huczenie filtrów - od czasu do czasu trzeba przemyć i robi się cicho.

michal_sz
Administrator

PostWysłany: Pon Gru 09, 2013 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o nawiewniki okienne higrosterowane, to z ciekawości sprawdziłem oferty dostępne chociażby na allegro i owszem wyglądają na lepsze ale czy były by szczelniejsze...

Jak ktoś by się zdecydował na kupno to niech napisze swoją opinię na forum:)
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Nie Gru 15, 2013 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie dziwnych odgłosów - orientuje się ktos od czego może pochodzić hałas huczenia/buczenia od sąsiada mieszkającego piętro wyżej?

Mam coś takiego od kilku tygodni, ostatnio dosyć mocny, denerwujący. Trwa chwile, max kilka minut.
Słyszalny jedynie w salonie/aneksie kuchennym. W łazience cisza.

Następnym razem podejdę do sąsiada zapytać. Może to od zmywarki/pralki? Ciśnienie w rurach? Zepsuta głowica w kranie?
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 12:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sąsiada mieszkającego piętro wyżej praktycznie wcale nie słyszę wiec nie wiem co może być przyczyna ale sprawdziłbym na Twoim miejscu filtr przy wentylatorze . Może jak on włącza u siebie wentylator to wtedy cos bardziej "buczy".
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 8:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może to po prostu ekspres do kawy / czajnik / blender / itp.? Smile
Powrót do góry
Zaczarowana08

PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ciągu dnia odgłosy domu dochodzące z kuchni są normalne Smile
Znajduje się w niej sporo sprzętów i nie są one zbyt ciche. Osobiście gdyby to mnie nawiedził w ciągu dnia sąsiad z pytaniem co u mnie buczy pewnie z uśmiechem odpowiedziłabym, że mam głośny wibrator i nadal będę nim hałasowała.
Mamy wymieniać zakupione sprzęty lub ich nie używać? Mi osobiście przeszkadza głośna muzyka, ale przecież nie zabronie jej słuchać sąsiadowi czy sąsiadce Smile [/b]
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez przesady, nie jest to hałas sprzetów AGD, wentylator też nie bo było by to słychać w moim wentylatorze.
Wydaje mi się, że może to być związane z wodą - przypomne, że rurki są rozprowadzone w podłodze/suficie.

Ja rozumie odgłosy życia codziennego - u sąsiada cotygodniowe bicie kotleta to już niestety norma Smile

Zaczarowana08 napisał:
W ciągu dnia odgłosy domu dochodzące z kuchni są normalne Smile
Znajduje się w niej sporo sprzętów i nie są one zbyt ciche.
Mamy wymieniać zakupione sprzęty lub ich nie używać?

Co masz w kuchni tak głośnego, że sąsiad słyszy? Lodówke? Mikrofale? Zmywarke? Blender,sokowirówke? Żaden z tych nie jest tak głośny, żeby było głośno aż u sąsiada.

No czasami sprzęt sie psuje/zużywa i pasuje wymienić. Jeśli Ci kamień zabije głowice w kranie i będzie huczeń na całe mieszkanie to też nie wymienisz?Smile

Ostatnio zmieniony przez swiety dnia Pon Gru 16, 2013 11:42 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczarowana08 napisał:
..... Osobiście gdyby to mnie nawiedził w ciągu dnia sąsiad z pytaniem co u mnie buczy pewnie z uśmiechem odpowiedziłabym, że mam głośny wibrator i nadal będę nim hałasowała.
.... [/b]

Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zaczarowana08

PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najczęściej hałasują ekspresy do kawy i zmywarki. Jak wcześniej pisano jest to notorycznie powtarzająca się czynność i trwa chwilę, więc nie jest to wentylator. Może blender lub właśnie wcześniej wymieniony ekspres.
Poprosisz sąsiadów, żeby nie używali tych sprzętów, bo Cie to denerwuje?
Zawsze można zamienić mieszkanie na domek jednorodzinny i odgłosy znikną Smile
Osobiście raz w miesiącu, a nawet częściej czyszczę wentylatory. Zbiera się w nich sporo kurzu.
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczarowana08 napisał:
Najczęściej hałasują ekspresy do kawy i zmywarki. Jak wcześniej pisano jest to notorycznie powtarzająca się czynność i trwa chwilę, więc nie jest to wentylator. Może blender lub właśnie wcześniej wymieniony ekspres.
Poprosisz sąsiadów, żeby nie używali tych sprzętów, bo Cie to denerwuje?

Proszę Cie, potrafię rozróżnić dźwięk działającego urządzenia od buczenia w rurach/ścianie.
Co to za ekspres do kawy który hałasuje na 2 piętra?Smile Zmywarka raczej nie działa kilka razy dziennie i mycie trwa dłużej niż 1-2 minuty.

Zostaje kran coś w tym stylu.
Powrót do góry
Zaczarowana08

PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro buczy w ścianie lub rurach to nie u sąsiada U każdego w mieszkaniu słuchać jakieś odgłosy. Mieszkamy w bloku i chyba trzeba się przyzwyczaić do tego, ponieważ będą nam te dźwięki towarzyszyły codziennie Smile
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

^^ Skoro dla ciebie to norma to ok Smile Nie było tematu.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 11:48 pm    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sqb1978

PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A długo to trwa? może sąsiad skręca meble? Razz oczywiście żartuję, wiadomo jak brzmi wiertarka.

U mnie dość głośno chodzi zmywarka w kuchni ale to jak pisałeś trwa nawet koło godziny.

Kto wie jakie jeszcze urządzenia ludzie mają - może to jakiś odkurzacz - robot zaprogramowany na codzienne odkurzanie kuchni?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Skocz do: